Adam je skromný a nerad o sobě hovoří.
Akile Nazli Kaya (*1980) je animátorka a designérka s dlouholetou praxí. Studovala grafický design v Ankaře, animovanou tvorbu na Filmové škole ve Zlíně a audiovizuální studium na FAMU. Zabývá se především pookénkovou animací (stop-motion) a počítačovou 2D animací. Inspiruje se skutečnými událostmi. Je autorkou krátkých animovaných i dokumentárních filmů, které byly uvedeny na řadě mezinárodních festivalů (IDFA, Annecy, BAFTA).
Vystudoval střih na SVOŠF v Písku. Od počátku se účastní letního filmového tábora Aertěk a v Aeroškole je lektorem animačních i filmových kurzů, především pro děti. Zajímá ho využití filmu jako vzdělávacího prostředku na školách.
Je ilustrátorka a animátorka zaměřující se především na klasickou kreslenou a loutkovou animaci. Věnuje se také výrobě animačních loutek a autorských hraček.
Studuji Multimédia a Arts management a v současné době pracuji jako grafik. Svou náklonost k filmu a rukodělným činnostem mimo jiné spojuji také během dětských víkendových dílen pro Aeroškolu. Ve volném čase si také ráda něco přečtu, zasportuji nebo strávím čas s kamarády.
Carl je absolventem University of Gloucestershire (UK), Cheltenham School of Art (UK) a Nuneaton technical College of Art & Design (UK). Své hudební vzdělání si také rozšířil studiem na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Je vyhledávaným bubeníkem, účastní se mnoha hudebních projektů (např. "Atlantic Cable": Starcastic Records; "Squall": Silver Rocket a další). Sám se také věnuje kompozici elektronické hudby ('Nano Tone' - Hexa-decible Records: Dark Wave Electronic, 'Were Mute' - Prodavač: Electronic Folk/Synth Pop). Kromě hudby se profesionálně věnuje i výtvarnému umění (kresba, malba) a zejména filmové animaci. Je zkušeným pedagogem s vice než desetiletou pedagogickou praxí. V ISMFA působí od roku 2019
František Topinka dlouhodobě působí jako učitel Výtvarné výchovy a Multimediální tvorby. Jako dramaturg a metodik se věnuje filmově vzdělávacímu projektu kina Aero s názvem Aeroškola, kde působí dlouhodobě i jako lektor různých programů filmové a audiovizuální výchovy zaměřených jak na děti, tak dospělé. O rozvoj edukačních programů se stará také ve Studiu Scala v Brně. Je vedoucím filmového animačního tábora Aertěk, spoluorganizuje festival Malé Oči pro diváky z řad dětí a rodičů. Jinak se počítá mezi milovníky nejen filmových pásů, plnovousů a skautingu.
Dlouhodobě spolupracuje s Aeroškolou jako lektor filmových kurzů a letních soustředění Aertěk. Filmu se věnuje již přes deset let a je absolventem režie a scenáristiky na UTB ve Zlíně. Živí se režií, střihem a výukou multimédií na střední škole.
Narodila jsem se na divokém západě Krušných hor v roce 1982. Po absolvování Střední průmyslové školy v Karlových Varech jsem se pustila do světa širokého a blízkého, abych dokončila svou vzdělávací pouť jako knižní grafik a ilustrátor. Můj život se do dnešních dnů plní zejména kulturou a cestováním. Předtím, než jsem přivedla na svět děti, jsem živě vystavovala napříč Českou republikou a příhraničními zeměmi. K vystavovanému patřily deníky, fotografie, kresby a grafické listy. Na tzv. mateřské dovolené zaměřila jsem se povícero na činnost produkční a dramaturgickou, ve formě pořádání kulturních akcí ze všech uměleckých platforem, a na činnost kurátorskou. Mimo jiné se profesně zabývám tiskovou produkcí, materiály, papírem a tiskem, a bez váhání Vám zprostředkuji vzdělání budoucího mořeplavce. Aktuální mou velkou vášní je koláž a plošková animace, tomu obětuji veškerý možný neexistující volný čas. V koláži i animaci propojuji veškeré výtvarné techniky a také velmi ráda pomocí projektů Mail Art expanduji do světa. Jako lektorka působím pod hlavičkou Designeři dětem, další lektorské aktivity poskytuji soukromě, kupříkladu pro Knihex, galerii Supermarket WC a jiné kulturně vzdělávací subjekty. Veřejně vystupuji pod značkou Hecuba Design.
Vystudoval animaci na Famu, nyní pracuje jako grafik, animátor a střihač. Aby si od těchto činností vyčistil hlavu, věnuje se kurzům animace a tvorby počítačových her. Rád se prochází, hledá a nachází. Společnost mu dělá věrný pes Norštejn pojmenovaný po slavném tvůrci animovaných filmů. Oba také bývají účastníky animačních Aertěků.
Již několik let pracuje jako učitel předmětů výtvarná výchova a informatika, nejprve na základní škole, v současnosti na gymnáziu. Příležitostně vytváří počítačovou grafiku v oblasti tiskovin a 3d vizualizací. Dlouhodobě působí jako lektor vzdělávacího projektu Aeroškola, kde inicioval založení kroužků Tvorba videoher a Animovaný videoklip. Působí také jako lektor letního animačního tábora Aertěk a příměstských táborů.
Jenda Piskač je studentem pražské FAMU, kde studuje na katedře Animace. Předtím dokončil studium na FDULS v Plzni. Momentálně se věnuje převážně tvorbě animovaných filmů a videoklipů.
Kateřina studovala na Gymnáziu nad Štolou, kde založila a organizovala studentské filmové večery. Poté vystudovala obor produkce na FAMU International. Podílela se na založení a fungování Školy filmového herectví pro děti. Má praktické zkušenosti z krátkometrážních, studentských, komerčních a celovečerních natáčení z oblasti produkce a práce s herci. V současné době funguje ve vedení filmového tábora Aertěk.
Ken has over 20 years of experience as an illustrator, animator, writer, cartoonist and multimedia performer. Ken’s skills encompassing a full range of multimedia, including sound recording, audio editing, video, motion graphics, animation, typography, illustration and design. Ken is also an associate lecturer at Prague City University, where he teaches design and animation.
Klára vystudovala FAMU a FaVU a ráda propojuje žánry. Animuje, natáčí a stříhá pro ostatní a sama se věnuje autorské tvorbě. Jejím hlavním médiem je fotografie, často ale s přesahem do kresby, videa či dokumentu. Organizuje bytové koncerty a pravidelné pálení vánočních stromků (až po Vánocích). Snaží se všude jezdit na kole a co nejvíc věcí recyklovat.
Původně vystudovala učitelství výtvarné výchovy na PedFuK a po doktorském studiu zaměřeném na filmovou výchovu zde do roku 2018 vyučovala především předměty zaměřené na film a animaci. Do roku 2021 se věnovala filmové výchově a vedla pražskou Aeroškolu. Nyní je na volné noze a věnuje se zejména tvorbě a editaci videí a právě také VJingu. Je součástí kapely Zvíře jménem Podzim, pro kterou vytváří koncertní projekce, klipy a videa. Kromě toho spolupracuje s kapelami Kittchen, Zabelov Group, Druhá tráva a dalšími. Nejnověji vytváří projekce pro Lenku Dusilovou. Kromě hudebních projektů vyzkoušela několikrát i práci pro divadlo - videa, animace a projekce vytvářela například pro představení Baletky Miřenky Čechové
Hello, I am Logan Gonzalez and I am an energetic, fun-loving guy who loves teaching. Though I am young I have been teaching in some way or another since the age of 14. I have a background in musical theater and have been involved in different areas of creating stories such as writing scripts and filming. I am very excited to work at Aeroskola and cannot wait to meet you all, start having fun, and begin creating wonderful stories.
Lukáš Novotný je zkušený absolvent kurzů počítačových her a Malá škola animace v Aeroškole, kde se účastní i letních animačních táborů Aertěk pro starší. Je držitelem hlavní ceny za animovaný film Hlína z Mezinárodního festivalu Trikfilm.
Studuju předškolní a mimoškolní pedagogiku.Ve svém volném čase se věnuju práci s dětmi a přípravě kreativního programu, ve kterém se ráda dál víc obohacuju, díky tomu můžu uplatnit své zkušenosti ve víkendových dílnách v Aeru a Bio Oku.
Máša Galaeva je studentkou pražské FAMU, kde studuje na katedře Animace. Předtím dokončila studium na VOŠ Václava Hollara také v Praze. Momentálně se věnuje tvorbě animovaných filmu a učí angličtinu pro děti
Martin Kublák je animátor a dlouholetý spolupracovník Jana Švankmajera (Lekce Faust, Spiklenci slasti, Otesánek, Šílení, Přežít svůj život, Hmyz). Spolupracoval i s Janem Balejem (Tom Paleček) a s Václavem Švankmajerem (Světlonoš). Dva roky byl vedoucím Klasické animované tvorby na filmové škole ve Zlíně. V současnosti se věnuje pedagogické činnosti (vychází z teoretických prací Aristotela, Víta Hrubína, Normana McLarena, Jeffrey Scotta, Johna Trubyho a Roberta McKeeho) a produkuje své vlastní abstraktní animované filmy.
Rodák z malé vesnice kousek od Ostravy, který se na své studia přesunul do Zlína na Univerzitu studovat film. Během této doby krom natáčení filmů pro i mimo školu si ujasnil svou formu, styl a motivace. Předávat film dále. V posledním roce proto učil na Creative Hill College ve Zlíně jako pedagog střihu a účastnil se letních filmových táborů Aertěk. Momentálně zaměstnán ve WarHorse v oddělení cutscénářů. Jeho koníčky jsou film, amatérská režie, videohry, přátelé, larp, divadlo a další podobné...
Vedoucí projektu Aeroškola, studoval Výtvarnou školu Václava Hollara, Husitskou teologickou fakultu a FIlosofickou fakultu Univerzity Pardubice.
Prozaik, bývalý učitel, porotce literárních soutěží, lektor a autor mnohých literárních dílen v Čechách i na Slovensku – Medziriadky, Letavy, Campus, Napiš si svůj film… Tvůrčímu psaní se věnuje od roku 2000. Porotce literárních soutěží. Debutoval knihou povídek Pod orechom tma /2013/. Autor projektu a sbírky Poviedka na želanie.
Mikuláš je lektorem a střihačem na filmovém táboře Aertěk. Má bohaté zkušenosti s postprodukcí a kameramanskou praxi. Absolvoval dvouleté kurzy Jak Stvořit Film a Jak Vidět Film na FAMU International, Kurzy animace a filmové tvorby v Plzni. Stojí za úspěchem veřejné sbírky PomůžuAnežce.cz, pro kterou natočil a sestříhal řadu video dokumentů. Právě ty byly pro úspěch sbírky klíčové. Vytvořil hudbu do několika nezávislých filmů a dvakrát se účastnil 48 Hour Film project.
Nikol Strobach pochází z Prahy, ale poslední roky působila v Brně, kde byla členkou modulárních bastlířů Bastl Instruments. Znát ji můžete například z instruktážních videí Patchení s Nikol. V rámci své lektorské činnosti vedla Nikol skupinu žen s názvem Pink Noise v kurzu zaměřeném především na modulární syntezátory, ale vedla i další hudební workshopy pro dospělé a děti po celém světě. Její vlastní tvorba stojí na pomalých beatech a vrstvení atmosferických zvuků, ale také samplování a modifikování zvuků zvířat a lidí jejího okolí. A taky hraje na rostliny.
Nikola Micajová absolvovala obor filmová a televizní tvorba na SPŠST Panská a nyní studuje teorii filmu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Věnuje se převážně filmové produkci, jak nezávislých snímků nebo například mezinárodního filmového festivalu Zlatý voči.
Petr Mischinger (*1997) je čilý autor animovaných filmů a tomuto oboru se věnuje od nejmenšího malička. Jeho filmy obvykle cílí na dětské publikum a pravidelně se objevují na mezinárodních filmových festivalech. Jako pomocný výtvarník/animátor působil v moskevském Studiu ŠAR pod vedením Andreje Chržanovského a Jurije Norštejna. V současné době je studentem pražské FAMU a věnuje se vývoji autorské večerníčkové série „Děti ze Všehovíc“. S Aeroškolou spolupracuje od září 2021.
Střihač, režisér, scenárista, dramaturg a kameraman hraných, experimentálních / poetických a dokumentárních filmů. Absolvent studia střihu na FTII Pune v Indii a filmového střihu na FAMU v Praze. Jako střihač pracoval na více než 40 projektech, včetně celovečerního filmu (Cz / SVK koprodukce) a mnoho dokumentarních filmu v různých jazycích (viz více na www.Viktori.cz). Jako pedagog jsem se podilel na různých filmových workshopech, FAMU International, CET - FAMU, SW MIAMI - FAMU a stříhal také pro ČT a DD. Má bakalářský diplom z masmediálni komunikace GGSIPU Delhi, Indie.
Jmenuji se Tereza Vaněčková . Jsem studentkou vyšší odborné školy pedagogické. Pomáhám ve školce a již mnoho let jezdím na tábory. Ráda si užívám život s úsměvem na rtu a nejraději se chodím procházet do přírody se svými přáteli.
Původně účastník, v současnosti lektor kroužků, workshopu či na animační táboru Aertěk a spravovatel instagramového účtu Aeroškoly. Studuje filmové vědy na Univerzitě Karlově, nejbližší je jí kinematografie československá (a hlavně ta animovaná), stejně tak i československá plakátová tvorba. Je-li na to čas, věnuje se čtení, výtvarné tvorbě, animaci a velmi amatérsky práci s přírodními materiály.
Toy Box je jediná komiksová autorka u nás, která pracuje ve světě stále oblíbenějších grafických novel, tedy knih, jejichž autorem je jeden člověk, který vypráví – často autobiografický – příběh a je zároveň autorem scénáře i vizuální podoby komiksu. Současně má zkušenosti i s kratšími komiksovými formáty – stripy a krátkými komiksovými příběhy na několik stránek. Její knižní komiksový debut, Moje kniha Vinnetou, se během tří měsíců vyprodal. V současné době se věnuje malbě a kratším komiksovým příběhům, které zveřejňuje v časopise Nový Prostor. Kromě komiksu se vyjadřuje prostřednictvím street artu a graffiti. V médiích skrývá tvář. Pokud chcete o Toy Box zjistit více, přečtěte si o její knize na iHned, přečtěte si rozhovor na Lidovky.cz, poslechněte si rozhlasovou reportáž rádia Wave, nebo se podívejte na rozhovor na DVTV, kde se mimo jiné dozvíte, proč Toy Box skrývá tvář.
Doktorandka na FAMU, autorka několika dokumentárních a hraných filmů, vede mezinárodní filmové kurzy a workshopy, učí také výtvarnou výchovu. Studovala učitelství výtvarné výchovy a estetiku, filmovou vědu a filmovou režii.
Vojta je naším dlouholetým spolupracovníkem, který nám kdysi pomáhal rozjet filmové kurzy. Kombinuje se v něm kameramanská a pedagogická zkušenost. Studoval pedagogickou fakultu a v současnosti studuje magisterský obor kamery na FAMU. Kameramanská práce je jeho obživa a vášeň, které se již věnuje dlouhodobě.