Příběhy v leporelu - Adventní dílna

Příběhy v leporelu - Adventní dílna

Page Title

Kolem nás se potuluje mnoho příběhů, které sní po své vlastní knížce. Přijeďte je s námi odhalit, sepsat, ilustrovat, svázat a vytvořit jim nový domov. Malou knížku – leporelo.
A pak váš vlastní příběh v leporelu můžete někomu věnovat jako originální vánoční dárek.
Dílnu vede lektor tvůrčího psaní Mathej Thomka ve spolupráci s ilustrátorkou, grafičkou, malířkou, fotografkou atd. Helenou Čubovou.  

Dílna bude mít několik tvůrčích částí.
Hlavní část se bude věnovat tvůrčímu psaní. S pomocí tvůrčích cvičení pro krátké literární formy vytvoříte autorský příběh nebo báseň. Budete se věnovat jeho metamorfózám i jeho vizualizaci.
V další části workshopu si projdete malou školou storyboardu pro členění textu do knížky a rozhodnete se jak text napsat a ilustrovat na jednotlivé stránky leporela.
A samozřejmě, knížku si dokončíte i svázáním.

Dílna je vhodná pro jednotlivce i rodinné skupiny, malé i velké tvůrčí autory, děti i rodiče.
Přijeďte s námi strávit intenzivní tvůrčí sobotu, během které společně navštívíte a zhmotníte světy z vaší fantazie.
 Pro účast na dílně nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti s tvůrčím psaním nebo ilustrací.

Veškerý materiál bude na místě k dispozici, včetně výtvarných pomůcek. Pokud máte své oblíbené pastelky, fixy a jiné pomůcky, přineste si je klidně s sebou.

Dílna bude probíhat v rámci Adventního dýchánku Aeroškoly, krom ní bude možné zúčastnit se i krátkých průchozích dílniček tvorby PF a Vánočních přání technikou fotogramu, nebo animace. Nebo jen posedět při čaji a cukroví.