Animovaný videoklip

Animovaný videoklip

Page Title

Pojďme zkusit vytvořit něco pořádného! Dokážeme pracovat na zakázku? Podle přání autorů písniček? Dokončit práci včas? Splnit očekávání? Vymyslet neotřelé nápady a přístupy? Tentokrát budeme tvořit klip pro kapelu Jananas.

Tentokrát vypisujeme jako intenzivní týdenní kurz - příměstský tábor, pro starší a zkušenější animátory (nad 15 let).

Zkuste si, jaké to je vytvořit animovaný film na zakázku. České kapely pro vás vybraly písničky, ke kterým potřebují natočit videoklip. V rámci kroužku projdete celým procesem od zadání přímo od autorů, přes vymýšlení, přípravu a realizaci klipu až po finální předvedení zadavatelům. Zástupci kapely na začátku kurzu přijdou dětem svou vybranou písně představit a dohodnout se s tvůrci klipů na podobě filmů. Videoklip se bude zpracovávat kombinací hraného filmu, klasické stop motion animace, pro které máme v Aeroškole speciálně vybavený ateliér a s využitím dalších experimentálních filmových a animačních metod.

Kroužek je vhodný pro ty, co už s námi nějaký animační kurz absolvovali, ale i nováčky budeme umět zapojit! Tvůrčí týmy povedou naši zkušení lektoři animace a Aertěku Jan Kolegar a Jan Kroutil.

V minulých cyklech jsme tvořili videa pro kapely Calm Season, Půljablkoň, Tvrdý/Pomohač, MANU, Kašpárka v rohlíku a další. Na podzim 2021 jsme dělali velkou zakázku pro kapelu Tata Bojs, v roce 2022 pak klip pro kapelu Cerberos.

V ceně kurzu je strava (svačiny, obědy).

 
 

Cerberos - Cesta

Klip vzniknul v roce 2022 v rámci víkendového kurzu Animovaného videoklipu pod vedením Jana Kroutila a Jana Kolegara.
 
 

Tata Bojs - Spolek holek

Animovaný videoklip k písni Spolek holek (album Jedna nula ►https://tatabojs.lnk.to/JednaNulaID) vznikl jako projekt vzdělávací organizace Aeroškola ve spolupráci s členy Tata Bojs. Za videoklipem stojí skupina dětí a dvou lektorů, kteří v průběhu školního roku 2021 - 2022 usilovně hledali a vytvářeli vizuální stránku k písni o čtyřech významných hudebních umělkyních. Videoklip důmyslně kombinuje různé animační techniky s hranými pasážemi
 
 

Kašpárek v rohlíku - Nemohu na nohu

Videoklip k písni Nemohu na nohu od Kašpárka v rohlíku vznikl na zakázku na kroužku Animované videoklipy na podzim 2019 pod vedením Jana Kroutila a Jana Kolegara. Kroužek pro děti 10 - 15 let v Aeroškole Žižkov.

 
 

Půljablkoň - Pták se zlatou chocholkou

Videoklip na zakázku pro kapelu Půljabkoňn vznikl na středečním kroužku animovaných videoklipů v Aeroškole, jaro 2019. Lektoři Jan Kroutil a Jan Kolegar