Víkend klasické fotografie & temné komory

Víkend klasické fotografie & temné komory

Page Title

 focení, vyvolání filmu, zvětšování fotografií


Workshop analogové fotografie, na kterém nahlédnete na celý proces vzniku klasické, chemické fotografie – od focení až po vyvolání filmu a nazvětšování fotografií.

Začneme v Polagraph ateliéru, kde si prosvištíme teorii a vyzkoušíme focení s umělým světlem. Pak se vrhneme do žižkovských ulic, abychom si užili trochu focení v exteriéru, abychom se následně s nafocenými filmy přesunuli do temné komory v Aeroškole, kde si filmy zkusíme společně vyvolat a následně nazvětšovat ty nejhezčí snímky.

Workshop je dvoudenní a pořádáme ho ve spolupráci s Aeroškolou, která na Žižkově kromě fotografických kurzů také provozuje veřejně přístupnou temnou komoru. My z Polagraphu, s našimi lektory Kateřinou a Vojtou, povedeme sobotní fotografickou část. Matěj Stránský, lektor z Aeroškoly, vás pak provede celým procesem v temné komoře. 

Začneme v sobotu v 9.30 ráno v Polagraphu (Husinecká 14), kde strávíme dopoledne v ateliéru. Lehce po poledni vyběhneme do ulic – abychom mezi 14 a 17 hod mohli zavítat do temné komory v nedaleké Aeroškole (Ambrožova 9 - u Kina Aero), kde již bude čekat Matěj a pomůže vám postupně vyvolat filmy. Na neděli se rozdělíme do dvou skupin, dopolední a odpolední, a každou tak bude čekat zvětšování fotografií, kterým workshop zakončíme.

Workshop je určen pro začátečníky, kteří se chtějí dozvědět něco o teorii klasické fotografie, focení v různých podmínkách, chtějí se dobře naučit ovládat svůj fotoaparát – a v neposlední řadě zkusit, jak si vyvolat černobílý film a nazvětšovat fotografie ve sdílené fotokomoře, anebo i v domácích podmínkách.

Domu si odnesete vyvolaný film i papírové fotografie. 

Workshop je určen pro začátečníky a mírně pokročilé a je vhodný třeba i jako dárek pro nadšence do klasické fotografie. Zakoupit si ho můžete i formou voucheru.

Pro zkušené fotografy brzo nachystáme další, pokročilejší díl workshopu.


Maximální počet účastníků: 15

Datum: 4 a 5.11.2023 od 10.00

Délka trvání: 1,5 dne

Místo konání: Polagraph Praha (Husinecká 14), Aeroškola Praha (Ambrožova 9)

Cena obsahuje: zapůjčení fotoaparátu a veškerého vybavení, černobílý film a veškerý materiál a chemie, drobné občerstvení