Pro školy a skupiny

Page Title

Hledáte kvalitní a originální filmový program pro studenty základních, středních nebo vysokých škol? Chcete prohloubit své znalosti filmu? Rádi byste zabrousili víc do vod filmové výchovy a rozšířili vnímání studentů o svět filmu? Chtěli byste propojit výtvarnou, mediální, hudební, literární, nebo občanskou výchovu s filmem? Potřebujete inspiraci pro svou vlastní výuku? Pak hledejte zde.

Účast na kulturních akcích

Nabízíme pořadatelům festivalů a jiných kulturních akcí program na klíč, nebo na míru.  

Aeroškola spolupracuje s různými kulturními akcemi, kde pořádá filmové a animační dílny. Potkáte nás na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, na Filmovém festivalu v Litoměřicích, na Fresh Film festu, na přehlídkách současného mladého designu Code:Mode a jinde. V případě zájmu o spolupráci a přípravu animačních a filmových workshopů pro vaši akci nás kontaktujte na info@aeroskola.cz. Můžeme pro vás připravit dílny zaměřené na klasickou animaci, které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie od nejmenších dětí po dospělé. Tyto dílny mohou najednou zaměstnat až 30 dětí, nebo průběžně menší skupinky a jednotlivce, kteří se střídají po dobu trvání dílen. Výsledkem dílen jsou krátké animované filmy, které si mohou účastníci odnést nebo nechat poslat. Další možností jsou dílny zaměřené na práci s kamerou, postprodukci a střih, které jsou vhodné zejména pro studenty a dospělé od patnácti let výše.

Ceny domlouváme individuálně podle délky workshopu, počtu účastníků, počtu lektorů nutných k zajištění dílny a podle dalších okolností.  

Animační a filmové dílny pro skupiny

Školám nabízíme možnost zorganizovat animační a filmové a hudební workshopy na objednávku.

Dílny se mohou konat v našem speciálně vybaveném filmově-animačním ateliéru (Ambrožova 9, Praha 3, u kina Aero), nebo přímo u vás ve škole dílny lze přizpůsobit vašim časovým a kapacitním požadavkům i věku žáků/studentů od prvního stupně ZŠ až po SŠ. Náplň dílen se dá tématicky sladit s vaší výukou, vše záleží na konkrétní dohodě. Nabízíme vlastní odborné lektory, kteří mají desetiletou zkušenost s výukou animace a filmu, technické vybavení, zkušenosti, smysluplnou zábavu a tvůrčí program. 

Ceny vychází z konkrétních požadavků, záleží na délce, rozsahu a počtu účastníků a z toho vyplývajícího počtu lektorů nutných k zajištění workshopu.

Nabízíme tyto dílny:

    Animační dílna 

přizpůsobíme dětem, žákům a studentům od 6 do 18 let, délka od 2 hodin  

Dílna klasické stop motion animace se zaměřuje zejména na základní techniky klasické animace (ploškový, loutkový, pixilovaný film), ale pracuje také s méně tradičními postupy (objektová a amteriálová animace, experiment), důraz je kladen na výtvarnou hru a výraž, v rámci dílny se žáci seznámí s hlavními principy animace prostřednictvím výkladu a ukázek, vyzkouší si vše v praxi v rámci krátkých etud. Podle délky workshopu a počtu účastníků pak děti pracují na samostatných filmech ve skupinách nebo individuálně. Výsledkem dílny jsou krátké animované klipy s různými motivy, které mohou vycházet i z témat právě probíraných ve vaší výuce. K animování používáme vlastní speciálně upravené prosvětlovací stoly, techniku a animační software. Workshop lze pojmout jako jednorázovou záležitost, nebo rozdělit do několika setkání, v rámci kterých se pracuje na filmech více do hloubky včetně práce na scénáři, storyboardu, výroby výtvarných podkladů, animování a postprodukce filmů a zvukových stop. Vyučují lektoři Aeroškoly s více než desetiletou zkušeností výuky animace.

    Filmová dílna

přizpůsobíme dětem, žákům a studentům od 6 do 18 let, délka od 2 hodin   

Filmové dílny se mohou soustředit například na práci s kamerou a natáčení, nebo na střih a postprodukci v počítači. Tématicky nabízíme dílnu hraného filmu, dokumentu, nebo experimentálního filmu, můžeme pracovat se skupinou 30 účastníků najednou, nebo s menšími skupinami a jednotlivci, kteří se průběžně střídají v neposlední řadě jsme schopní zajistit semináře zabývající se například filmovými rozbory, filmovou řečí a teorií. Vyučují lektoři Aeroškoly s mnohaletou zkušeností výuky filmu.


    Fotografická dílna v temné komoře

V naší plně vybavené foto-komoře nabízíme dílny fotogramu a klasické fotografie. Cena dohodou, dle konkrétních parametrů workshopu. Temnou komoru je také možno si pronajmout. V případě zájmu pište na info@aeroskola.cz, nebo volejte 702075417,    Hudební workshopy ve spolupráci s Kreatonem 

(vyučují Martin Tvrdý a Marie Čtveráčková z Kreatonu)  

Hrajeme si se zvukem

Vhodné pro žáky a žákyně ve věku 11 - 18 let,  maximální počet je jedna třída, délka 90 min (2 vyučovací hodiny)

Seznamte se s novými nástroji a novými způsoby hudební tvorby. Jak se vlastně dělá současná populární hudba? Co to je elektronická hudba, a jak míchá hudbu DJ nebo DJka? Víte, jak tvoří váš oblíbený hudebník nebo hudebnice? Jak se dělají beaty, a jak můžete k nepoznání změnit svůj hlas? Program zahrnuje úvod s ukázkami hudby a viedoklipů a praktickou část, během které si studenti a studentky vyzkouší konkrétní elektronické nástroje

 

Filmová hudba a zvukový design

Přednáška s ukázkami,  vhodné pro žáky 7 – 15 let, délka 45 – 60 minut  

Jak zní automobilová honička a jak to zní pod mořem? A jak může hudba změnit nálada filmu? Producent a skladatel filmové hudby Martin Tvrdý dětem ukáže, jak se dělají zvukové efekty i filmová hudba, jak to udělat, když potřebujete, aby zazněla rána pěstí při rvačce, ale nechcete nikomu ublížit, a na co se dá vyrobit vítr nebo bouřka. Celá přednáška je doprovázena zvuky a hudbou, ale také ukázkami z filmů a seriálů, na kterých Martin Tvrdý ilustruje svůj výklad. Připraven je i kvíz, ve kterém mají děti za úkol poznat, zda určitá hudba patří k danému filmu a jakou náladu hudební a filmové ukázky vyvolávají.

 

Školní projekce

Pokud hledáte program pro studenty základních, středních nebo vysokých škol, pro družiny, či chcete využít období mimořádného školního volna nebo doplnit výklad vhodným filmem, nabízíme projekce filmů dle vašeho výběru či našeho doporučení pro školy v kinech Aero, Světozor či Oko. K některým filmům distribuční společnosti Aerofilms navíc učitelům nabízíme zdarma metodické materiály.

Zvolte si film z aktuálního programu, nebo na přání můžeme zajistit i projekci jiných filmů, které nenaleznete v programu kina (filmy v české distribuci i starší filmy). S výběrem vhodného filmu pro konkrétní věkovou skupinu žáků/studentů rádi poradíme. Inspirovat se můžete i  našimi aktualizovanými přehledy doporučených filmů.

Zvolte si datum a čas projekce dle Vašich potřeb.

Kapacita sálů: kino Aero 323 míst, kino Světozor 356 míst, Bio Oko 280 míst

Rezervace a platební podmínky:

  • cena vstupenky se pohybuje od 90 Kč v závislosti na konkrétním filmu.

  • minimální počet platících návštěvníků na školní projekci je 40 (v případě nižšího počtu se navýší minimální vstupné)

  • pedagogický doprovod má vstup zdarma

  • platba v hotovosti na místě či převodem

  • Kontakt: info@skolniprojekce.cz

    Podrobné info najdete na:

    www.skolniprojekce.cz