Filmový kurz pro děti (středa)

Filmový kurz pro děti (středa)

Page Title

Další termín filmového kurzu je v neděli

V průběhu kurzu se naši mladí filmaři praktickou i teoretickou formou obeznámí s kouzlem filmu. Budeme hlavně natáčet - krátké filmy v rozličných žánrech, (hrané etudy, ale i videoklipy, reklamy, dokumentární filmy, experimentální filmy…) a tak objevovat kouzlo audiovizuálního umění. Budeme se podrobně zaobírat jednotlivými složkami filmové řeči (námět, scénář, storyboard, casting, natáčení, střih, zvuk, triková postprodukce) a budeme experimentovat s filmovým médiem.

Rozdělíme se od jednotlivých štábů, účastníci si tak budou moci zkusit jednotlivé filmové profese od režie, kamery, scenáristiky přes herectví, střih zvuk, klapku, asistenci. Důraz se klade na týmovou práci, lektoři od začátku vedou mladé filmaře k rovnocenné spolupráci a ke kreativnímu dialogu. Filmaři vymýšlejí svoje krátké filmy vždy společně a následně si donesou kostýmy, anebo drobné rekvizity potřebné na natáčení, či si je mohou vyrobit přímo na místě.

Kurzem bude provázet zkušený pár lektorů, kteří budou maximálně dbát na to, aby se všichni účastníci rovnocenně zapojovali a aby každý jednotlivec a jeho nápady a názory byly respektovány. Pro nás v Aeroškole je velmi důležitá komunikace s rodiči, proto prosíme o otevřenou komunikaci s lektorky, kteří jsou připraveni odpovídat na každý váš dotaz. Mail na lektory bude uvedený v přihlášce ke kurzu. Zároveň prosíme rodiče o spolupráci - během kurzu nebudou jeho účastníci používat mobilní telefony, jednoduše je během výuky odložíme. Jde nám o maximální soustředěnost v rámci filmové tvorby, prosíme o respektovaní tohoto pravidla.


 
 

Moje mámaa - Dětsky Rap Music video (videoklip) 

 


 
 

POTFUKÁŘ


 


 
 

Spider Vepř


 
 

HELP BY A SAINT

 


 
 

Discojatka = What is love (videoklip) 

 


 
 

Business Čarodejnice 2

 


 
 

Karma je zdarma

 


 
 

Minulost pálení - malá čarodějnice

 


 
 

Zloděj v Praze / Thief

 


 
 

Velký Úklid a pavouk / Big cleaning & spider

 


 
 

Glass man a Silence Please

 


 
 

Zloděj čokolády

režie, kamera: Yasmine Eslam, asistent/ka: Marie Zemanová

hráli: Nora Svobodová, René  


 
 

Homeless

FILM BY MIKY HOLAS

 
 

Únos


 
 

Reklama Pasta


 
 

Holub, karma je zdarma


 
 

dokument NaFilm


 
 

Ztracený kapr - VÁNOČNÍ PÍSNIČKY & KOLEDY a Krátký film 


 
 

Procázka v parku 

 


 
 

Policajt na nic 


 
 

Nadpis příspěvku

 

 
 

Halloween noc


 
 

Magická houska